Памятники історії і архітектури

Італія - дивовижна країна. Тут розташовано близько 60% культурних цінностей Європи, А багато італійських міст, в першу чергу Рим, Венеція, флоренція, Піза і Мілан, є фактично музеями просто неба. Кожне велике місто Італії унікальне по своєму, адже в його створенні впродовж сторіч і різних епох приймали участвіє багато архітекторів і скульптори. Мистецтво Італії має багатющу історію і займає одне з провідних місць в світовій культурі. Виникнувши більше двох з половиною тисяч років назад, воно пройшло шлях від античності через епоху Відродження до готики, бароко і далі, залишивши свою многолікость і різноманітність в мостах і замках, вулицях і палацах.
З численних визначних пам'яток країни можна згадати наступні:.
Рим
"Вічне місто" Рим як ніякою інше місто багате на пам'ятники античності. Тут розташовані Колізей, Пантеон, Римський і Імператорський Форуми, Курія, храм Антоніна і Фаустіни, Будинок Весталок, храм вести, храм Ромула і десятки інших стародавніх споруд. У Римі туристи так само зможуть знайти велику кількість різних музеїв і галерей - Капітолійський музей, Національний музей Вілла Джулія (колекція предметів етруського і римського мистецтва), галерея Боргезе (живопис і скульптура), Національний римський музей (старогрецька і давньоримська скульптура), декілька середньовічних палаців, в яких також розташовані музеї і галереї.
Мілан
Мілан - одне з якнайдавніших міст країни. Найвідоміші визначні пам'ятки міста - Міланський собор в готичному стилі, будівництво якого було почате в 1386, а закінчено в 1965 році; домініканський монастир, в трапезній якого знаходиться знаменита фреска роботи Леонардо да Вінчі "Таємна вечеря"; художня галерея Брера; декілька художніх музеїв; театр "Ла-скеля".
флоренція
Флоренція не поступається Риму по багатству і величі своїх пам'ятників. Це унікальне місто, що дало миру найбільших майстрів образотворчих мистецтв і прославлена батьківщина Ренесансу, лежить біля самого підніжжя Північних Апеннін на межі двох областей Італії - Тоскани і Емілії, Арно, що перетинається річкою.
Серед визначних пам'яток міста - собор Санта-марія-дель-фьоре (1296-1461) в готичному стилі, прикрашений червоним, зеленим і білим мармуром; дзвіниця XIV століття; баптістерія Сан-джованні (XI-XV століть), відома позолоченими бронзовими дверима, східні двері, прикрашені скульптурними сценами із Старого Завіту, називається "Райські Брами"; Національний музей, в якому знаходиться колекція скульптур роботи Донателло; фонтан нептуна (1576); палаццо Веккио (1299-1314); Галерея Уфіцци - одна з найбільших колекцій італійських майстрів; галерея Пітті з роботами Рафаеля, Перуджіно, Тіциана, Тінторетто; гробниця сім'ї Медічи з мармуровим барельєфом роботи Мікеланджело; палац Медічи-рікардй (XV століття), в якому розташований музей Медічи; монастир Сан-Маріно, в музеї якого знаходяться роботи Фра Анжеліко і Фра Бартоломео, в нім же келія філософа Савонароли; галерея Академії витончених мистецтв, де зберігається знаменита скульптура роботи Мікеланджело - Давид; Археологічний музей; франциськанськая церква Санта-гроче (XIII-XIV століття), розписана Джотто, її називають Пантеон флоренції, оскільки в ній поховані Мікеланджело Буонаротті, філософ і політичний діяч Николо Маккиавеллі, композитор Россіні.
У флоренції так само величезна кількість музеїв і парків. Галерея Уффіци - не тільки один із старих музеїв Італії (1560 р. ), але і найповніші і значніші збори італійського живопису в світі.
Венеція
На відміну від таких міст-музеїв просто неба як Рим і флоренція, Венеція - музей на воді. У Венеції (унікальному місті, розташованому на 122 островах, місто перетинає 170 каналів) - 400 мостів, найзнаменитішим, мабуть, є "Міст зітхань", по якому злочинці йшли після суду Дожів; собор св. Марка (828); палац венеціанських дожів; гранітні колони, зведені в 1180 році, на одній з яких зображений крилатий лев св. Марка (покровителя Венеції), на другій - св. Теодор на крокодилові; декілька художніх музеїв.
Падуя
Падуя, заснована біля VI в. до н. е., батьківщина одного із старих європейських університетів і крупний науковий і культурний центр Середньовіччя, зараз вважається одним з красивих міст Європи. Від площі Валле в різні боки променями розбігаються вузькі середньовічні вулиці, вимощені нерівною брущаткою. У центрі міста, навпроти Пьяцца-дель-санто, розташований будинок, в якому в середині XV в. жив Донателло. Прекрасна церква Св. Антоніо (базіліка Дель-санто) - одна з головних визначних пам'яток міста.
Піза
Піза - місто Падаючої башти і одного з відомих в Італії університетів. Падаюча башта (Torre Pendente), споруджена в 1173 р., по праву є символом міста. Хоча її відхилення від вертикалі складає вже близько 5 метрів, архітектори і учені не втрачають надій зупинити цей поки необоротний процес. Втім, не тільки Падаюча башта, але і решта трьох споруди на Площі чудес (Campo dei Miracoli) - покритим зеленим лужком центральної площі Пізи - вражають своєю красою і незвичністю. Головний собор (Duomo) виявляє собор приклад так званого романо-пізанського стилю. Цилліндрічеській біломармуровий Баптістерій був побудований в 1152-1260 рр.
і також прикрашений роботами Джованні Пізано. Campo Santo Vecchio - ще одна визначна пам'ятка Площі чудес. Споруда, що відноситься до 1277 року, відома перш за все своїми дивовижними мозаїками і фресками, не всі з яких уціліли після II світової війни.
Неаполь
Перлиною півдня Італії є Неаполь ("Неаполіс" - Нове місто), розташований в живописному місці на березі Неаполітанської затоки. Неаполь багатий архітектурними пам'ятниками, проте головна визначна пам'ятка регіону, в якому розташований Неаполь, знаходиться поза містом. Це - розташований порівняно недалеко вулкан Везувій. Археологічний музей Неаполя славиться багатою колекцією експонатів, що свідчать об життя давньоримських міст Помпеї і Геркуланум, постраждали від виверження Везувію.

Джерело: evropa.org.ua


0 Відгуків на “Памятники історії і архітектури”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук